
Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
Masz tatuaż, którego chcesz się pozbyć? A może Twój makijaż permanentny nie był wykonany profesjonalnie? Teraz możesz zapomnieć o decyzjach, z których nie do końca jesteś zadowolona!
Niechciane tatuaże lub makijaże permanentne można usunąć lub rozjaśnić i przygotować do coverów za pomocą laserów Q-Switch Nd-YAG. Laser emituje bardzo krótkie (nanosekundowe lub pikosekundowe) impulsy o bardzo dużej mocy, przez co bez ryzyka termicznego uszkodzenia naświetlanych tkanek, impuls rozbija zawarty w skórze barwnik na mniejsze cząsteczki, które następnie zostają stopniowo usunięte przez organizm.
Większość tego typu laserów posiada dwie długości fali, dlatego możliwe jest usuwanie tatuaży czarnych, kolorowych, jak i makijażu permanentnego, jednakże efektywność terapii zależy od wielu czynniku, m.in. od koloru barwnika, liczby barwników kolorowych, głębokości wprowadzonego barwnika, zastosowanej techniki tatuażu, jak i wielkości tatuażu. Najszybciej i najłatwiej usuwają się tatuaże monochromatyczne czyli w jednym kolorze tj. czarne i umiejscowione płytko pod skórą, zaś najdłużej terapii wymagają duże, wielokolorowe i głęboko umiejscowione tatuaże.
Przebieg zabiegu:
Światło lasera pochłaniane jest przez pigment tatuażu, dzięki czemu dochodzi do jego zniszczenia. Barwnik zostaje rozbity na mniejsze cząstki, z których część jest wchłaniana i usuwana przez układ immunologiczny naszej skóry, a część zostaje usunięta przez formowanie się strupków. Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg bezpieczny a zarazem bardzo precyzyjny.
Usuwanie tatuażu odbywa się w serii zabiegów. Tatuaż po każdym zabiegu ulega rozjaśnieniu.
Nie zawsze konieczne jest całkowite usuwanie tatuażu czy makijażu permanentnego. Jeśli planujesz w tym samym miejscu wykonać cover lub nowy makijaż permanentny, wystarczy że rozjaśnisz aktualną pigmentację, co znacząco skróci czas całego procesu.
Przygotowanie do zabiegu
Skóra nie może być opalona, dlatego też na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać słońca i opalania się w solarium.
- po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, ale dolegliwości te ustępują w ciągu kilku godzin po zabiegu,
- w niektórych przypadkach mogą pojawić się również mikrouszkodzenia skóry a następnie strupki, które goją się w ciągu 3-7 dni,
- przez kilka dni po zabiegu należy stosować kremy łagodzące zalecone przez kosmetologa oraz stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 50,
- skórę należy traktować delikatnie, nie wycierać szorstkim ręcznikiem, nie zdrapywać strupków, nie stosować toników czy kremów na bazie kwasów czy alkoholu,
- przez 72 godziny po zabiegu nie wolno korzystać z sauny i basenu, ze względu na ryzyko zainfekowania skóry w miejscu zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu usuwania tatuażu:
- skłonność do powstawania blizn, a w szczególności bliznowców
- choroby tkanki łącznej, dermatozy, choroby autoimmunologiczne,
- nowotwory i chemioterapia oraz stan do 5 lat po remisji
- infekcje skórne (wirusowe, grzybicze, bakteryjne)
- opryszczka w fazie aktywnej
- ciąża i karmienie piersią
- nieuregulowana cukrzyca, padaczka, rozrusznik serca
- stosowanie leków i ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, rumianek, herbatka Figura)
- bardzo duże rozmiary tatuażu (pow. 300 cm2) należy podzielić na kilka sesji
Dzięki dużej częstotliwości fali i powstałej niewielkiej ilości ciepła, użycie lasera nie wywołuje termicznego uszkodzenia naskórka (oparzenia), nie ma ryzyka powstania bolesnych poparzeń, ran czy blizn.
Laserowe usuwanie tatuażu – najważniejsze informacje:
Czas zabiegu: | 15-30 minut |
Znieczulenie: | maść znieczulająca |
Reakcja skóry: | zaczerwienienie, strupki |
Rekonwalescencja: | zwykle 3-7 dni |
Sugerowana liczba zabiegów: | 4-8 sesji |
Częstotliwość zabiegów: | co 6-8 tygodni |
Pozwól sobie na chwilę przyjemności
Umów się na wizytę do naszego salonu kosmetycznego i poczuj się odmieniona!